Magie- úvod

25. února 2007 v 12:40 | wika |  Tak trochu magie
O magii a čarodějnictví bylo již napsáno hodně a hodně. Co je vlastně " magie" ? Termín je odvozen z perského slova, které znamená "moc" nebo "velikost", v řečtině " mocný".
Zajímám se o magii a čarodějnictví již hodně let, ale stále nejsem spokojená se svými vědomostmi. Určitě vám zde nebudu předkládat to co bylo již tolikrát napsáno a dá se najít na mnoha stránkách. Některé jsou opravdu od těch povolaných.
Jednou jsme slyšela , že každá žena je čarodějka, myslím že není. Podle mě se čarodějkou narodí a ten zájem o magii a čarodějnictví se projeví velmi brzy.
Tak trochu o těch čarodějích. Jistě všichni znáte nejznámější čaroděje jako byl Raymond Buckland nebo Gerald Gardner a pochopitelně Aleister Crowley . Jejich knihy jsou opravdu velice zajímavé a poučné.
Aleister Crowley (1875 - 1947) byl nejvýraznější postava moderních dějin magie sice velmi problematická, nicméně vlivná. K jeho neznámějším dílům patří Book of Thoth a Velká kniha Crowleyho Tarotu
Gerald Gardner (1884 - 1964) v Anglii se stal novodobým teroretikem čarodějnictví a prvním veleknězem hnutí Wicca, které založil. Je považován za autora jeho bible" Kniha stínů" - The Book of the Shadows.
Raymond Buckland zavedl ve USA začátkem 60. let gardnerovský čarodějnický kult Wicca. Mnoho let strávil obhajobou tohoto starého náboženství. Je autorem řadou skvělých knih např. Velká učebnice čarodějnictví a magie, ta by určitě neměla nikomu kdo se zajímá o magii a čarodějnictví chybět v jeho sbírce knih.
Pár odkazů najdete v rubrice oblíbené stránky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama