Luis Roy

26. března 2007 v 12:06 | GAlerie Luise Roya |  Fantasy
Luis Royo se narodil roku 1954 ve městě Olalla, Teruel (Španělsko). Vystudoval technické rýsování, kreslení, dekoraci a design interiérů na Vysoké škole Průmyslové (Industrial Mastery School) a škole Aplikovaných Umění (Applied Arts School) v Zaragoze. V letech 1970 až 1979 také pracoval na několika studiích designů interiéru.

Rok 1983 znamenal začátek jeho kariéry a od té doby publikoval několik knih , a v roce 1993 vydává kolekci sběratelských karet - From Fantasy to reality. V roce 1998 je vydán tzv. BLAC TAROT a kalendář na rok 1999.
Ještě v 1999 startuje firma Inteleg vinylové sošky založené na obálce MALEFIC, jejichž produkci řídí sám Royo.
V roce 2000 byl vydán společností NORMA Editorial art-book nazvaný TATTOOS (Tetování). Jak je již z názvu patrné, art-book obsahuje ilustrace dívek s mnohdy velice složitým a odvážným tetováním.

Ještě před koncem prvního roku nového milénia vychází od Luise Roya dvě nové publikace. Tou první je sada pokerových karet (vydala společnost Frontier), obsahující ty nejkrásnější ženy a dívky z celé autorovy sbírky, tou druhou pak nové album CONCEPTIONS (Návrhy). Toto zatím poslední album vzniklo jako jakási ukázka, jak Royovy nádnehrné kresby vznikají krok po kroku. Obsahuje jak úplně prvotní skicy, tak pozdější návrhy a i konečná díla. V knize je krásně vidět, jak je někdy obraz v autorově fantazii přenesen na papír a ihned bez jakýchkoli úprav je z něj hotový obraz. Jindy zase vznikne skica, která je několikrát překreslována a měněna, než obraz dostane konečně svou konečnou podobu. Ta se může mnohdy od počátečního konceptu značně lišit
Galerie:Luise Roya
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama