Paulo Coelho

26. března 2007 v 14:50 | wika |  Co mě zajímá
Paulo Coelho, kdo jste nečetl ještě žádnou knihu od tohoto spisovatele zkuste alespoň nahlédnout do jedné.Třeba zrovna ALCHYMISTU je to kniha, která vás zavede do pohádkových krajin plných dobrodružství a splněných snů......příběh mladého španělského pastýře, který se vydá hledat smysl života
[24.8.1947-]
Paulo Coelho - fotografie
Paulo Coelho se narodil v Brazílii roku 1947 ve středostavovské rodině jako syn inženýra Pedra a Lygie, která byla v domácnosti. V sedmi letech se stal žákem jezuitské školy svatého Ignáce v Rio de Janeiru. Paulo nakonec začal nenávidět povinný charakter náboženské praxe. Přestože nesnášel ani modlitby, ani účast na mši, tamější výuka měla na něho také v něčem dobrý vliv. V přísných školních chodbách Paulo objevil, po čem doopravdy touží: být spisovatelem.
Jeho díla, která vyšla u nás : Alchymista -1999, U řeky Piedra jsem usedla a plakala - 1999 Veronika se rozhodla zemřít - 2000, Dˇábel a slečna Chantal - 2001, Poutník- mágův deník, Jedenáct minut, Zahír a včera jsme si zakoupila jeho poslední knihu Čarodějka z Portobella.
Jedná se o příběh Athény, která je adoptivní dcerou zámožného libanoského podnikaltele a přesídlí s rodinou do Londýny krátce poté, co v její zemi vypukne válka.Na univerzitě se seznámí s mužem, který se stane otcem jejího syna, ale potíže jimž dívka čelí, vedou k rozpadu jejich manželství.
Jako matka nemůže nemyslet na ženu, která jí dala život a aby pochopila, jak ji mohla po narození opustit, vydává se svou biologickou matku hledat do Rumunska. Cesta nás však nikdy nezavede jen tam, kam jsm ezamýšleli jít, a to co Athéna na své cestě odhalí, změní navždy její život i životy lidí kolem ní.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šárka Šárka | Web | 17. července 2008 v 0:38 | Reagovat

Paulo Coelho je skvělý autor. Změnil mi život.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama